Jan Wójcik

Członek Zarządu, analityk

Jan Wójcik

Ekspert do spraw islamu politycznego i terroryzmu. Autor licznych publikacji prasowych, komentator mediów. Absolwent studiów doktoranckich Collegium Civitas na Wydziale Stosunków Międzynarodowych.

Jeżeli wierzymy, że większość społeczności muzułmańskiej jest pokojowa i akceptuje demokrację, to nie powinno być problemem, gdy zaczniemy usuwać wrogich kaznodziejów, zamykać takie meczety, ograniczać islamistyczne nauczanie.

Background

Ekspert do spraw islamu politycznego i terroryzmu. Autor licznych publikacji prasowych, komentator mediów. Absolwent studiów doktoranckich Collegium Civitas na Wydziale Stosunków Międzynarodowych. Obecnie pracuje nad pracą doktorską na temat „Myśli politycznej Jusufa Al-Karadawiego” pod kierunkiem prof. Mirosława Sadowskiego.

Od 2005 związany ze Stowarzyszeniem Europa Przyszłości działającym na rzecz świeckiej i demokratycznej Europy, obecnie jako Prezes Zarządu. Założyciel portalu euroislam.pl monitorującego rozwój islamizmu, przestawiającego zagadnienia terroryzmu i bezpieczeństwa i promującego stanowiska i wypowiedzi reformatorów muzułmańskich, Autor analiz dotyczących polskich organizacji islamistycznych, na stałe współpracuje z Wirtualną Polską. Jego publikacje i wywiady ukazywały się także w Tygodniku Powszechnym, naTemat, Gazecie Wyborczej.